10 overených rád, ktoré Vás tento rok poženú vpred

Keď vstupujeme do nového roku, vždy sa to spája aj s novou nádejou na lepšiu budúcnosť a naplnenie snov. Už ste si na prelome roka možno stanovili nové predsavzatia a urobili plány na rok 2017.

Pre tých ktorí tak neurobili, môžem doporučiť, nech sa neponáhľajú, pokiaľ nevyhodnotili rok 2016. Najprv teda uzavrite starý rok, osloboďte sa od minulosti, strachov a negatívnych nastavení. Reflektujte svoj život, rozhodnutia a činy v minulom roku, lebo len tak si viete vytvoriť lepší nový rok.

Sebareflexia je hlbšie pochopenie príčin Vášho konania, výsledkov a situácií a je to vedomé rozhodnutie o tom, čo z roku 2016 necháte vo Vašej minulosti a čo si so sebou zoberiete do svojej budúcnosti – do roku 2017.

Jedine sebareflexiou dokážete vyčistiť minulosť, Vaše strachy z nej, limitácie a všetko, čo môže brzdiť Vaše snahy, ciele a sny. Ak nepochopíte svoje konanie a neodpustíte si, môže Vám to brániť v prekonávaní problémov vo vzťahu, v získaní lepšej práce, v udržiavaní dobrého zdravia, nájdení novej lásky…

Iste si uvedomujete to, že kde sa dnes nachádzate, úzko súvisí s Vašim myslením a konaním. Vedzte aj to, že Vaše činy postupne vymodelujú rok 2017.

10 overených rád, ktoré Vás tento rok poženú vpred

1. Napíšte si zoznam 100+1 vecí, ktoré chcete v živote dosiahnuť či zažiť

Napíšte si zoznam všetkých prianí, ktoré chcete v živote dosiahnuť. Väčšinou začíname tým, že chceme byť zdraví a zaistiť si svoje základné potreby. Potom sa zvykneme presunúť k nadštandartom okolo 50. priania začneme vymýšľať zdanlivo aj nemožné.

Ak si želaniami zaistíte všetky potreby, ak sa pozriete na všetky miesta, ktoré chcete vidieť, až budete mať hojnosť všetkých vecí, ktoré chcete vlastniť, dostanete sa iste k bodu, keď jediné čo si môžete priať, je stať sa tým, po čom túžite.

Napísať zoznam Vám bude trvať pár dní, lebo pri jednom sedení Vám toľko vecí nenapadne. Keď bude zoznam úplný, zoberte si farebnú zvýrazňovačku a zvýraznite tie veci, ktoré môžete robiť a dosahovať už teraz každý deň. A pracujte na nich. K ostatných prianiam sa vracajte a čítajte si ich tak často, ako Vás to napadne. Môžete aj opravovať a doplňovať.

2. Každý deň si napíšte zoznam vďačnosti

Vďačnosť je základný pocit, ktorý smeruje našu pozornosť na to, čo už máme. Pretože, čomu venujeme pozornosť, to rastie. Ak ju venujeme tomu čo nemáme, tak rastie to, čo nemáme. Keď začnete byť vďační nielen za to, čo už teraz vo svojom živote máte, ale aj za všetko, čo je ešte len na ceste k Vám, vypustíte do sveta silu, ktorá prinesie do Vášho života veci, ľudí a okolnosti, po ktorých túžite.

Šťastie nikdy nepríde k tým, ktorí nedokážu doceniť to, čo už dávno majú.

3. Hovorte CHCEM, nie MUSÍM

Formulácia „musím“ nás stavia do úlohy obete, že kvôli niečomu či niekomu musíme robiť veci, ktoré nechceme. Nemôžeme to zmeniť, keď to robiť musíme. Napadlo Vám, že napr. do práce chodiť musíte, lebo potrebujete peniaze? Môže sa to vysvetliť tak, že do práce chodiť chcete, lebo Vám to zaistí pravidelný mesačný príjem. Vždy vo všetkom čo robíte, si nájdite dôvod, prečo to robiť chcete.    

4. Urobte si denné priority

Večer si naplánujte ďalší deň a napíšte si to. Ráno sa zamyslíte nad svojim dňom a zo zoznamu si vyberte tri veci, ktoré rozhodne v ten deň urobíte ako „priority.“ Nie nadarmo sa hovorí, že cieľ bez plánu je iba snom. Pokiaľ stihnete zo zoznamu ďalšie veci, je to chválihodné. V tejto súvislosti sa naučte, že ak prídu v ten deň ďalšie povinnosti, nechajte ich už na zajtra.

5. Poriadok v hlave odráža poriadok na pracovnom stole

Kto aspoň trocha pozná feng-šuej, vie, že energia pracovného stola odráža energiu práce, ktorú robíte. Pozrite sa na svoj pracovný stôl a pokiaľ je na ňom prach, chaos, neporiadok, tak takú istú energiu nesie práca, ktorú na ňom robíte. Vytvorte si teda na stole taký poriadok, aký má mať aj Vaša činnosť a výsledky.  

6. Robte každý deň to, čo máte radi

Venujte denne aspoň pol hodiny svojho času tomu, čo Vás baví, v čom máte záľubu. Ani neviete, ako sa Vaša životná cesta môže nasmerovať tak, že zvyšok života sa budete živiť už len tým, čo Vás baví. Pri záľube samozrejme zároveň aj relaxujete.

7. Naučte sa koncentrovať na jednu vec

Vedieť zamerať pozornosť na jednu vec, je pre úspech čohokoľvek zásadné. Vo chvíli, keď sa necháme z koncentrácie vytrhnúť akoukoľvek myšlienkou, ktorá s tým nesúvisí, myšlienky sa nám trieštia a nevieme sa dopracovať k výsledku toho, čo robíme. Nakreslite si na papier čierny bod – terč a prilepte na stenu oproti kreslu, kde sedávate a relaxujete. Robte tak každý deň 5 minút a sústreďte sa len na ten jediný čierny bod. Verte, že tento jógový tréning nie je zbytočný a postupne Vás naučí koncentrovať sa aj na hodinu, či dlhšie.

8. Choďte veľa a tiež cvičte

Snažte sa každý deň chodiť peši. Je dokázané, že okrem fyzického zdravia, chôdza uvádza do činnosti myslenie a myšlienky, ktoré sa človeku vynárajú, sú lepšie než tie, ktoré ho napadajú, keď je v kľude doma, či v kancelárii.

Možno si hovoríte, že cvičenie nie je úplne to pravé, čo v živote potrebujete. A myslíte si, že je to náhoda, že všetci významní biznismani začínajú svoj deň práve cvičením? Starostlivosť o naše telo je starostlivosťou o naše fyzické a psychické zdravie a pokiaľ sa nedokážeme o to starať, čo iné chceme dokázať?

Že nemáte na to pevnú vôľu? S pevnou vôľou sa nerodíme, ale tú trénujeme celý život. Najprv si stanovte ciele, urobte prvý krok a až potom môžete každý deň testovať pevnú vôľu. 

K tomu Vám môže byť nápomocný ONLINE PROGRAMVÝZVA 21 DNÍ, do ktorého sa môžete zaregistrovať na: Výzva 21  dní ZDARMA. Tréner Tomáš nie je len tréner, ale komplexným spôsobom sa zaoberá tréningom, jedálničkom a motiváciou. V rámci tohto programu Vám každý deň pošle mail s cvičebným videotréningom, pokyny ohľadom zmeny jedálnička, výživy a životného štýlu.  

9. Meditujte 

sústredenie na „čierny bod“ je istá forma meditácie. Ale je žiadúce, aby ste sa naučili sústrediť aspoň na 2 – 5  minút denne za pomoci meditácie. Ako meditovať, uvádzam vo svojom eBooku: „Prvé štuchnutia k životnej zmene.“

Veľmi účinná je tiež tzv. „vedená meditácia“, pri ktorej za pomoci meditačnej hudby a hovoreného slova vpisujete do podvedomia to, čo chcete dosiahnuť, čomu chcete uveriť. Vytvorila som pre Vás MEDITÁCIU ZA SEBALÁSKU, pretože sebaláska je ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

10. Každý deň sa pochváľte a odmeňte 

Zakaždým, keď sa Vám podarí úloha, ktorú ste si na konkrétny deň naplánovali – vnútorne sa pochváľte a odmeňte sa. Týmto si v sebe vytvárate a budujete silu na ďalšie prekážky, ktoré Vás prenasledujú pri plnení Vašich úloh a cieľov. Totiž, keď príde opäť nejaká prekážka, budete vedieť, že po jej prekonaní Vás čaká odmena.

Ako sa odmeníte? Čímkoľvek, čo Vám urobí radosť. Poviete si najprv nahlas: „Som dobrá, zaslúžim si odmenu.“ Už totiž viete, že slová majú silné vibrácie a dobré priťahuje dobré.

P.S. Chcete sa vydať tento rok skutočne na cestu za VEDOMÝM ŽIVOTOM a mať z roku 2017 VÝNIMOČNÝ ROK? 

 Stiahnite si eBook:  Můj rok 2017   

 

 

 

 

 

 

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články