Ako si pritiahnete PENIAZE do života už tento rok

Viac peňazí už tento rok

imagesSny nám slúžia k tomu, aby sme mali pre čo žiť.

Sny sú zmyslom života – vypočuť volanie srdca a ísť si za tým. Hovorí sa, že človek ktorý nemá sny, je mŕtvy človek.

A tí ostatní, ktorí len snívajú a stavajú si vzdušné zámky a nič pre to neurobia, tých sny sa nikdy nestanú realitou.

Ale Vy, ktorí ste našli odvahu a chcete na svojom živote niečo zmeniť a svoje sny realizovať, začnite ich premieňať na svoje ciele.

To sú kontrolné body na ceste za Vašimi snami a tak viete či idete správne.

Nech už je to čokoľvek, naplánujte si ich, verte v nich a začnite ich uskutočňovať. Každý máme v sebe nejaký vnútorný kompas, ktorý nás vedie, aj keď sa možno v ňom niekedy ručička zasekne a my nevieme ako ďalej.

No, ak máme jasne stanovený cieľ, rýchlo si poradíme a potom kráčame bližšie a bližsie k nemu. Tým našim kompasom je naše srdce, ktoré nás nikdy nesklame.

„ĽUDIA S JASNÝMI ZAPÍSANÝMI CIEĽMI DOKÁŽU DOSIAHNÚŤ ĎALEKO VIAC ZA KRÁTKY ČAS, AKO SI ĽUDIA BEZ NICH VÔBEC NIEKEDY DOKÁŽU PREDSTAVIŤ.“        Brian Tracy

Na začiatku roka sa veľa článkov a vídeí nieslo v duchu novoročných predsavzatí, ktoré je potrebné zapísať na nástenku vízií (tzv.vision board) aby sa viac zhmotnila vizualizácia toho čo chceme dosiahnuť. Tým, že nástenku vystavíme niekde kde ju máme na očiach, dávame cieľom moc, energiu a silu na ľahšie dosiahnutie. Tiež som o tom napísala článok: „Chcete mať z roku 2016 najlepší rok Vášho života?“

Pre tých, ktorí si stanovenie cieľa či cieľov ešte nestihli dať, alebo pre tých, ktorí si stanovili a začali s niečím, no už to v priebehu mesiaca aj vzdali, mám skvelú správu. 🙂

Využijte druhú šancu a vstúpte ešte raz do Nového roka podľa čínskeho kalendára – tento rok pripadol na 8.februára a bude to rok Ohnivej Opice, čo znamená, že to bude rok akčný. Sľubuje veľký skok dopredu a úspech sa dá dosiahnúť vďaka originálnym riešeniam, optimizmom, pohotovosťou a tvorivosťou.

V tomto roku je možné zarobiť a ušetriť veľa peňazí, ale opica je vo financiách opatrná, takže treba zapojiť rozum a rozvahu.

banner-1103702__180

PENIAZE 

Téma, ktorá zaujíma nás všetkých a dokonca aj tých, ktorí prehlasujú, že peniaze pre nich nie sú dôležité. Mať viac peňazí – je jeden z cieľov, ktorý si dáva na začiatku roka väčšina z nás, no viac ako 90% z nás to nedosiahne. Prečo?

Čítajte pozorne, pretože sa s Vami podelím o kľúčové vedomosti, ktoré som získala štúdiom odborných kníh a absolvovaním vzdelávacieho programu Makač vs. Boháč uznávaného mentora, motivátora v oblasti ľudského potenciálu a prosperity a tvorcu transformačných tréningov Andyho Winsona.

Myslíte si, že viete o peniazoch všetko a Vaše účty aj napriek tomu zívajú prázdnotou? Myslíte si, že peniaze sú príčinou všetkého zla?…že zbohatnúť si vyžaduje veľa námahy a úsilia?…že byť bohatý je dielom náhody?…že bohatý človek nemôže byť dobrý?…že ak budem bohatý, stanem sa lakomý?…že peniaze kazia charakter?…že pre ženu je oveľa ťažšie získať bohatstvo?…že bohatí ľudia nie sú šťastní?…že nie som v ničom výnimočný?…atď.

V prípade, že ste si na tieto otázky odpovedali ÁNO, Vaše koncové rozhodnutia v súvislosti s peniazmi ovláda strach a programy hlboko zakorenené vo Vašej mysli, ktoré ste prevzali z prostredia v ktorom ste vyrastali. Váš finančný úspech nestojí na vedomostiach o peniazoch, ale na Vašom postoji k peniazom a bohatstvu.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI BOHATÝMI A CHUDOBNÝMI?

Bohatý preberá zodpovednosť, verí že si život organizuje sám, zameriava sa na príležitosti, obdivuje bohatých, je odhodlaný urobiť všetko pre výsledok, necháva peniaze aby pracovali pre neho, sústreďuje sa na svoje silné stránky, vidí príležitosti, má odvahu, verí, že uspeje, stále sa učí a vzdeláva. (Mám na mysli poctivo bohatých, nie takých, ktorí zbohatli nepoctivo tým, že okrádali ľudí, alebo štát 🙂 )

Chudobný prenecháva zodpovednosť, verí len v náhodu, vidí len prekážky, nenávidí bohatých, pracuje pre peniaze, podceňuje sa, vidí problémy, hľadá výhovorky, má strach, že neuspeje, plní sny niekomu inému, nevie, že sa má vzdelávať o finančnej gramotnosti

„CHCEL BY SOM ŽIŤ AKO CHUDOBNÝ ČLOVEK, LEN S KOPOU PEŇAZÍ.“ Pablo Picasso 

ZMENA MYSLENIA PRINÁŠA ZMENU VÝSLEDKOV

Ak chcete zmeniť Vaše výsledky, musíte zmeniť informácie, ktorými kŕmite Vašu myseľ. Málokto si uvedomuje, že informácie ktoré prijíma do svojej mysle, alebo to s kým trávi najviac času – či s ľuďmi akými chce byť aj on, alebo s tými čo sa trápia a sťažujú, veľmi výrazne ovplyvňujú jeho smerovanie a miesto v živote.

V súčasnosti sa ťažko vyhneme negatívnym informáciám, ktoré sú pre náš život absolútne nepodstatné, pretože tých je v klasických správach komerčných televízií väčšina. Ako to urobiť, ak nechcete vyhodiť z domu televízor aj napriek tomu, že budete prijímať tiež negatívne správy, aby sa Vaše výsledky stali také, po akých túžite?

Tajomstvo je ukryté v troch krokoch: 1. PRÍKAZ  2. SPRÁVNE OTÁZKY  3. FYZIOLÓGIA

1. PRÍKAZ – Keďže naraz nedokážeme myslieť na viac vecí, v prípade negatívnej, neželanej informácie musíme dať nášmu mozgu nový príkaz. Povedzte si niekoľkokrát za sebou „VYMAŽ, VYMAŽ, VYMAŽ.“ Následne si povedzte povzbudzujúcu myšlienku, napríklad: „Život je krásny a ja sa z neho teším. Som rada, že sa zo dňa na deň zlepšujem.“

Takéto vetičky musíte mať nacvičené dopredu, aby sa spustili automaticky, lebo ak vo Vás prevládajú emócie, logika nestíha a reagujete tak prostredníctvom nacvičených programov.

Vždy myslíte na pozitívne veci a tiež pozitívne riešenie každej zložitej situácie. Ak s tým máte problém, tak si to jednoducho rozkážte. Myslite pozitívne. Môžete k tomu použiť aj pozitívne afirmácie – deklarácie. Napíšte si ich na nástenku, alebo iné viditeľné miesto a každý deň si ich čítajte. Napríklad:

Tancuj ako by ťa nikto nevidel, miluj ako by ťa nikto nezranil, spievaj ako keby ťa nikto nepočul a ži ako by si mal zajtra zomrieť.-9

2. SPRÁVNE OTÁZKY – Otázky ktoré si kladieme, často prehlbujú nepokoj v našej duši. A kladieme si ich stále. Riadia našu pozornosť, ovplyvňujú spôsob nášho myslenia a aj to, ako sa cítime. Iste ste si viackrát položili otázku: „Prečo sa to stalo práve mne? Prečo je život tak nespravodlivý?“

Keďže nesprávne otázky dokážu naše obavy prehlbovať, správne otázky nás dokážu obáv zbaviť. Je dobré ich mať dopredu nacvičené, lebo ak sa momentálne nenachádzate v negatívnej situácii, tak Vám podobné otázky neprídu na um.

Otázku PREČO nahraďte otázkou AKO alebo ČO.

Ďalšie možné otázky: 1. Aké pozitívum ma táto situácia pre mňa? 2. Čo ma má táto situácia naučiť? 3. Ako môžem túto situáciu vyriešiť? 4. Kam ma má táto situácia posunúť?

3. FYZIOLÓGIA – Ak sú Vaše emócie negatívne, dokážete si pomôcť aj pohybom, zmenou fyziológie: a) Vystrite sa a vypnite hruď, b) Usmievajte sa od ucha k uchu, c) vyskočte, d) zhlboka sa nadýchnite, e) zdvihnite bradu,  f) pozrite sa očami hore,  g) pustite si dynamickú hudbu

Viete, že ak svoje negatívne myšlienky nezastavíte medzitým, ako sa prehupnú do prežívania silnej emócie, už sú Vaše rozhodnutia pod vpyvom tej silnej negatívnej emócie, nie rozumu a ani srdca – a potom možno kričíte, plačete, búchate, nadávate.

Všetko čo som doteraz podrobnejšie uviedla, môžem zhrnúť takto:

Akú informáciu prijímate do hlavy, s akými ľudmi sa stretávate, v akom prostredí sa pohybujete, čo počúvate, čo čítate, čo pozeráte, to všetko ovplyvňuje Vaše myšlienky a myslenie. Vaše myslenie následne ovplyvňuje Vaše emócie a pocity, v ktorých sa nachádzate. Emócie majú silný vplyv na rozhodnutia a na správanie. Na to, čo robíte, ako sa správate, ako komunikujete, ako vystupujete, ako pôsobíte. A to nakoniec ovplyvňuje aj Vaše financie a celkový obraz Vášho života.

VIERA V ÚSPECH

„VIERA ZNAMENÁ VERIŤ TOMU, ČO EŠTE NEDOKÁŽEME VIDIEŤ. ODMENOU ZA TÚTO VIERU JE POTOM POHĽAD NA TO, ČOMU VERÍME.“  sv.Augustín 

To, čomu veríme, aké presvedčenia máme a aké hodnoty uznávame, kompletne riadi celý náš život. To je naša skutočná istota o ktorú sa vnútri opierame.

Predstavte si, že si budete hovoriť: „Som si istá, že viem zbohatnúť každý deň.“ Ak nosíte v sebe takýto pocit istoty, môžete si byť istá, že to Vaše správanie bude vyžarovať a budete vyhľadávať spôsoby a nástroje, ako bohatnúť každý deň.

Iste ste počuli o zákone príťažlivosti. Nedá sa od neho odstrihnúť, lebo funguje automaticky. Je to základný zákon v oblasti myslenia. Mnohí možno netušia, že pracuje nielen pre nás, ale aj proti nám. Tento zákon je o našich predstavách, o nastavení mysle, priťahovaní si vecí, ľudí a situácií do života. Každá myšlienka vysiela určité vibrácie, frekvencie. A kam ide pozornosť, tam prúdi energia. O čom dlhodobo a emotívne premýšľame, to sa nám v živote aj deje. Ľudia najčastejšie premýšľajú o tom, čo nechcú a tento zákon nerozlišuje čo je dobré a čo zlé. Uskutočňuje to, na čo myslíme.

V otázke peňazí teda požiadajte Vesmír o konkrétnu sumu akú si predstavujete zarobiť či získať a precíťte ten stav, že tie peniaze už máte. VIZUALIZUJTE V PRÍTOMNOSTI, UVERTE TOMU, PRECÍŤTE TO.

Predstavte si ako sa cítite, keď myslíte negatívne a predstavujete si katastrofické scenáre. Dokáže s Vami vtedy lomcovať strach, prežívate negatívny výsledok Vášho myslenia so stiahnutým hrdlom, potíte sa… A to je výsledok toho, že ste negatívnej myšlienke uverili a aj ju prežili. Urobte to tak isto s pozitívnou myšlienkou.

Zákon príťažlivosti je síce skvelý pomocník, ale pustiť sa do akcie a niečo pre to aj urobiť musíte Vy. Aj v tom je kúzlo tohto zákona. 🙂

Dovoľte, aby som Vás v závere povzbudila, že všetko bohatstvo sveta je už vo Vás, len ste ho možno cez naučené „pravdy“ a mýty o peniazoch nevedeli aktivovať.

Mojim článkom som chcela poodhaliť ako tie pseudopravdy vo svojej mysli nájsť, „prepísať“ a ako sa následne pomocou určitých krokov vydať v ústrety hojnosti a finančnej slobode.

P.S. V nasledujúcom článku sa téme peňazí budem ešte venovať. Tak neprehliadnite ho. 🙂

SNY-2

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články