Čím viac lásky dávam, tým viac jej mám

Láska je kľúč ku každým dverám. Láska je najmocnejšie kúzlo vo vesmíre. Láska dokáže vyriešiť akýkoľvek problém a vyliečiť akúkoľvek chorobu. Pod jej dotykom zmäkne i ten najtvrdší kameň a roztaje aj to najtvrdšie srdce.

Pred niekoľkými dňami sme si pripomenuli sviatok sv. Valentína. Niektorí ho oslávili, niektorí ho len zaregistrovali a u niektorých akoby prešiel bez povšimnutia. A niektorí ho dokonca nenávidia, lebo ho považujú za modernú zbytočnosť, ktorú sme prebrali od američanov.  😛

História sviatku sv. Valentína

Viete však ako vznikol tento sviatok? Svätý Valentín bol biskupom, ktorý napriek zákazu rímskeho cisára Claudia II. tajne sobášil zamilované páry. Biskup skončil za to vo väzení, kde sa zamiloval do dozorcovej slepej dcéry. Údajne jej vrátil zrak a pred popravou jej napísal odkaz: “Od tvojho Valentína.” Tak vznikla prvá symbolická valentínka. ♥♥♥
Sviatok sv. Valentína však vznikol až o pár storočí neskôr. Na počesť biskupa Valentína ho 14.februára 496 vyhlásil pápež Gelasius.

Využite stav „single“

Ženy aj muži, ktorí sú bez partnera, sa na Valentína oveľa viac ako inokedy pýtajú: „Prečo som stále single?“ alebo „Nájdem si niekedy svoju lásku?“

Možno na väčšinu z nich doľahľa sebaľútosť, alebo podceňovanie, že nie sú dosť pekní, múdri, dobrí, príťažliví…

Pravda je však iná. Byť bez partnera nevypovedá nič o vlastnej príťažlivosti či ľudskej hodnote. Byť bez lásky vypovedá o našich negatívnych myšlienkach, ktorými si priťahujeme to, čo nechceme a zabíjame nimi to, čo by sme chceli. Teda aj v prípade lásky vesmírny Zákon príťažlivosti dokonale funguje.

Byť single je životný úsek, ktorý poskytuje dokonalý priestor na sebareflexiu a prehodnotenie svojich myšlienok a života a rozhodnutí to zmeniť.

Je známe, že ak fázou single prejdeme príliš rýchlo a ukončíme ju „vhupnutím“ do ďalšieho vzťahu zo strachu zo samoty či neistoty,  tak zaručene si pritiahneme znovu veľmi podobného partnera a vzťah ako predtým. A možno aj horší.

Ak zase zotrváme v tejto fáze príliš dlho, tak sa môže stať, že si zvykneme na samotu, budeme menej prispôsobiví a otvorení kompromisom. Uzavrieme sa a viac sa bude prehlbovať náš strach a neistota.

 5 prekážok k nájdeniu spriaznenej duše podľa odborníkov

 1. Stále ste myšlienkami v minulosti.  Keď budete stále preberať svoju minulosť a premietať, ako by to bolo mohlo dopadnúť, keby…čo by sa stalo keby… atď., si veľmi nepomôžete. Budete mať skôr pocit frustrácie a osobného zlýhania. Minulosť je dôležité zanalyzovať čo sa nepodarilo, poučiť sa, ale už žiť prítomnosťou. A neživiť v sebe nenávisť voči poslednému nevydarenému vzťahu, lebo nikomu sa tým nepomstíte, len sebe samej.

 2. Skáčete zo vzťahu do vzťahu. Patríte k ľuďom, čo sotva jeden vzťah ukončia a už behom krátkej doby začnú vzťah nový, lebo sa boja, že zostanú sami? Rýchlou zmenou partnera situáciu nevyriešite, práve naopak, po krátkej chvíli zistíte, že to je presne to, čo ste nechceli. Dajte si čas a popremýšľajte, akým smerom sa chcete vo vzťahu uberať.

 3. Neviete čo chcete. Urobte si osobnú analýzu. Spýtajte sa sama seba, aké priority chcete vo vzťahu. Sympatie a vzhľad sú síce dôležité, ale ak budete mať s partnerom diametrálne odlišné potreby a požiadavky, vzťah fungovať nemôže.

 4. Máte problém prijať samú seba. Vidíte na sebe len chyby, pekného vidíte už len málo. Nie je to len otázka fyzického vzhľadu, ale aj chovania a návykov. Hovoríte si, že pokiaľ to na sebe nezmeníte, nebudú vás mať ľudia radi a ani partnera nenájdete. To je ako začarovaný kruh, lebo takúto neistotu a „nelásku“ zo seba aj vyžarujete, čo okolie a váš potenciálny partner aj vycíti.

 5. Zabúdate na seba. Keď stretnete človeka, ktorý je vkusne oblečený, pekne upravený a ešte sa aj usmieva, ako na vás pôsobí? Vyžaruje z neho pohoda, že? Preto nezabúdajte na seba a robte to, čo vás napĺňa a baví. Nájdite si aj nové záľuby, bude vás to posúvať vpred. Odzrkadlí sa to následne na vašej vnútornej pohode a tú vám okolie vráti späť ako bumerang.

  Majte veľa túžby a viery pokračovať na svojej ceste byť viac ženou, byť viac spokojná sama so sebou. Nie je rozhodujúce, kde sa teraz nachádzate, dôležité je začať niečo nové, alebo pokračovať na ceste, na ktorú ste už nastúpili a vytrvať na nej. 

  Je veľmi dôležité, aby ste na svojom „sebaprijatí“ pracovali aj pozitívnymi afirmáciami.

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články