Ovládnite svoju myseľ, lebo ona ovládne vás

Často podliehame predstave, že môžeme byť šťastní len vtedy, pokiaľ máme okolo seba skvelých ľudí a nášmu šťastiu prajú vonkajšie okolnosti. Ale platí to úplne opačne. Až keď sme skutočne šťastní vo svojom vnútri bez ohľadu na vonkajšie okolnosti, či na to, kto je okolo nás, tak sa začne naše okolie meniť k lepšiemu. Je to preto, že vonkajší svet je len odrazom nášho vnútorného sveta.

Zákon príťažlivosti – váš pán aj sluha

Keď ste na dne, tak sa nachádzate vo veľmi nízkych vibráciách. Priťahujete tak všetko negatívne. Ľudia majú dobrú aj zlú stránku a vy v nich prebúdzate ich negatívne ja. Buď sa od vás odvrátia, alebo si vás prestanú všímať. Všetci ľudia sú energetické bytosti, rovnako ako vy a ja. Keď vyžarujete nízke vibrácie (smútok, bolesť, depresie), tiež nízke vibrácie priťahujete. A to je dôvod, prečo sa začne rozpadať všetko a váš život sa rúca.

Určite sme všetci zažili veľakrát, ak vstúpila do miestnosti nejaká osoba, veľmi rýchlo ste pocítili jej energiu. Niektorí ľudia sú vám sympatickí, aj keď sa vám vzhľadovo nepáčia. Naopak, iní ľudia sú krásni, vzdelaní a múdri, ale akoby tu niečo bolo, čo vás od nich odpudzuje. A to je presne to, že každý má okolo seba energetické pole, ktoré je buď pre iných príťažlivé, alebo odpudzujúce. Nikdy nebudeme priťahovať každého. Vždy však budeme priťahovať podobne naladených ľudí.

Keď si žena neverí a nemá príliš dobrú mienku o sebe, tak priťahuje mužov a ostatných ľudí celkove, ktorí sa k nej nechovajú pekne. Priťahuje partnerov, ktorí ju podvádzajú, alebo inak ubližujú. Sama som to zažila a nechápala v minulosti túto zákonitosť.  Nechápala som, že keď som urobila pre partnera aj „nemožné“ nebolo to ocenené, ba dokonca sa to otočilo proti mne. Iste ste sa aj vy stretli s tým aj keď nie osobne, tak aspoň vo svojom okolí a krútili ste hlavou, ako nejaká „mrcha“ dokázala „opantať“ nejakého muža. Bolo to práve tým, že tá „mrcha“ si verila a vyžarovala navonok aj takú energiu.

Možno aj vy ste sa niekedy pozreli na inú ženu a napadlo vám, že je lepšia, krajšia, štíhlejšia, usmievavejšia, príťažlivejšia. A viete, že s najväčšou pravdepodobnosťou ona mala podobné myšlienky? Väčšina žien sa bojí, že nie sú „dosť dobré“. Jediným dôvodom je nedostatok sebalásky. Korene tohto nedostatku vznikajú už v našom detstve, puberte, alebo prvými nepríjemnými skúsenosťami.

Ak ste si práve pre seba odpovedali, že vy sa predsa máte skutočne rada, presvedčte sa o tom malým TESTOM. Na každú otázku odpovedzte ÁNO alebo NIE.

 • Ste spokojná sama so sebou taká, aká ste?
 • Zmenili by ste niečo na sebe?
 • Súdite sama seba, keď urobíte niečo zle?
 • Súdite ostatných ľudí, keď urobia niečo, čo sa vám nepáči?
 • Kritizujete svoje telo, alebo nejakú svoju vlastnosť?
 • Máte pocit, že nie ste dosť dobrá?
 • Chceli by ste na sebe niečo vylepšiť?
 • Podceňujete sa a máte pocit, že nedokážete to, čo niekto iný?
 • Potlačujete svoje emócie?
 • Keď vás niekto nahnevá, utlmíte svoju zlosť či nahnevanie, pretože k žene sa to nehodí?
 • Pristihnete sa niekedy, ako si v hlave prehrávate situácie a konverzácie a mrzí vás, že ste sa nezachovali inak?
 • Máte pocit, že úspech a šťastie je len pre vyvolených?
 • Neviete prijímať chválu, keď sa vám niečo podarí?
 • Máte pocit, že ste nezvládli svoje vzťahy a vyčítate si to?
 • Hanbíte sa za to, že sa zaujímate o duchovný rast?
 • Neviete si dopriať čas pre seba, aby ste robili to, čo vás baví?
 • Stále sa podriaďujete iným, pretože ich máte rada a snažíte sa im výjsť v ústrety?

Pokiaľ ste odpovedali aspoň na jednu otázku ÁNO, tak sa ešte plne nemilujete. 🙂

Vaša „superžena“

Keď v sebe prebudíte svoju „superženu“, zažnete v sebe sebalásku, nastavíte svoje podvedomie na úspech a začnete vnímať svoju jedinečnosť, tak sa zmení vaše energetické pole a začnete priťahovať úplne iný druh ľudí. Stane sa to tým, že ste dokázali svojou vnútornou prácou zmeniť energetické pole a tým aj svoju príťažlivosť. A tým priťahujete nielen skvelých mužov, ale aj všetko, čo si prajete.

Sebaláska skutočne robí divy. Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžeme zmeniť všetky oblasti života na nepoznanie.

Žena, ktorá sa začne mať skutočne rada, váži si sama seba, vidí svoje klady a nevníma nedostatky ako nedostatky, ale prijíma ich ako súčasť svojej osobnosti, uverí, že ju robia výnimočnou. Zrazu už nemá ani kritikov, lebo sa jej vyhýbajú oblúkom. A keď sa aj nejaký ten kritik nájde, novozrodená „superžena“ v nej je tak silná, že sa len usmeje a ide si ďalej za svojim šťastím, pretože vie, že kritik nie je spokojný predovšetkým sám so sebov a s ňou to nemá nič spoločné.

Ovládnite svoju myseľ, lebo ona ovládne vás

Pokiaľ vysielate zmätené signály o tom, čo vlastne chcete, tak vám Vesmír ťažko vaše priane splní. A preto je práca na sebe tak veľmi dôležitá. Takže, keď chcete u seba zmenu, musíte presne vedieť, čo chcete a zamerať sa na to a zároveň rozpúšťať negatívne myšlienky, pocity a presvedčenia. Ďalším krokom je tomu uveriť, presvedčiť svoje vnútro, že sa to deje a prežívať tie nové pozitívne pocity.  

To, čo si vedome vyberáme, čomu veríme a čo si myslíme a opakujeme na vedomej úrovni, to vkladáme do svojho podvedomia a to sa postupne stáva našou realitou. Vždy máme na výber a je len na nás, či sa zameriame na to, čo chceme zažívať, alebo čo zažívať nechceme. Pretože na čo sa zameriame, to rastie. 

Presvedčenia uložené hlboko v našom podvedomí nie sú nič iné, len myšlienky a slová, ktoré sme opakovali tak dlho, až sa stali našimi presvedčeniami.

Práca s podvedomím teda začína už na vedomej úrovni, keď sa rozhodujeme, na čo budeme myslieť a čo chceme vo svojej realite zažívať. Podvedomú myseľ si môžeme predstaviť ako veľký archív a z neho sa nám automaticky vybaví niečo vo chvíli a v situácii, ktorá je podobná našej minulej skúsenosti, či udalosti. Podvedomie má ešte jeden obrovský význam. Spája našu vedomú myseľ (to čo si vedome prajeme – naše priania a sny) s univerzálnou mysľou (silou, ktorá nám môže naše priania zhmotniť – Boh, Vesmír).

Podvedomá myseľ je veľmi silná a často drží ľudí v zajatí minulosti a nedovolí im sa posunúť ďalej a zažívať šťastie, lásku, úspech.

Prepis podvedomia je náročný, ale je možný pomocou dvoch najsilnejších nástrojov – meditácie, alebo hypnózy.

Meditácia a účel vášho života

Meditáciou skľudníte myseľ, zlepšíte koncentráciu, čo vám dá to správne zameranie, pomôže vám viac si uvedomovať myšlienky a keď chcete pracovať so zákonom príťažlivosti, tak viete, že myšlienky tvoria vašu realitu. Dokážete sa odpútať od menších problémov, negatívnych vecí a ľudí a dokážete sa častejšie vracať do prítomného okamžiku a nezaoberať sa minulosťou, či budúcnosťou. Meditácia eliminuje stres a rozpúšťa pocit úzkosti. Vďaka meditácii sa dokážete spojiť so svojim vnútorným ja a objavíte účel svojho života.

Najlepšie je meditovať ráno, lebo vás to nabije na celý deň. Ale pomáha samozrejme aj denná a večerná meditácia. Meditovať sa odporúča každý deň, hlavne po dobu prvých 30 dní, aby sa vytvoril návyk.

Nájdite si kľudné miesto, posaďte sa voľne a prirodzene, aby energia mohla prúdiť. Ruky si položte na stehná, zatvorte oči. Chod svojich myšlienok zastavte otázkou: „Som zvedavá, čo ma ako prvé napadne?“ A nenapadne vás nič. Sústreďte sa na svoj dych tak, že pri hlbokom nádychu (asi 3 sek.) si v duchu hovoríte „nadychujem“ a pri výdychu (asi 4 sek.) „vydychujem“. Keď vám myšlienky budú odbiehať, skúste to znova. Prvý týždeň meditujte 2 minúty, ďalší týždeň vyskúšajte 5 minút. Neskôr si pridávajte tak, aby ste mohli meditovať 10-15 minút. 

Meditácia za sebalásku

Ak začínate s meditáciou, je jednoduchšia forma tzv. vedenej meditácie, keď účelovo vedené slová, ktoré počúvate sa za pomoci meditačnej hudby dostávajú do vášho podvedomia a tak prepisujete svoj starý program. Takú meditáciu, zameranú na podporu vybudovania sebalásky som pre vás pripravila.

Keď si meditáciu stiahnete a chcete začať meditovať – posaďte sa rovno, ruky položte na stehná, pozerajte, počúvajte a vnímajte VIDEOMEDITÁCIU. Meditujte prvý mesiac každý deň, potom aspoň 3 krát týždenne, alebo podľa potreby. Verte, že pravidelným meditovaním zavŕšite proces premeny sebalásky.

MEDITÁCIU SI STIAHNITE TU>>>

tabletrt_255xnan

 

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články