Pocítiť sebalásku je vzrušujúce

Naučte sa sebaláske

IMG_2541Občas spomínam na obdobie, keď som sama seba neznášala, podceňovala sa, myslela som si, že nie som obdarená krásou, aj napriek tomu, že ma verejnosť vnímala opačne.

Myslela som si, že nie som dosť inteligentná, napriek tomu, že gymnázium som ukončila s vyznamenaním a môj inžiniersky titul mi koncom osemdesiatych rokov pomohol k výbornému zamestnaniu.

Tiež som mala pocit, že moje telo je nepríťažlivé, aj keď som vždy nosila konfekčnú veľkosť 36-38 a moje krivky tela chlapcom či mužom pripadali vždy sexi.

Nevedela som, čo mám s tým robiť a ako mám so sebou ďalej bojovať.

Keď nastalo v mojom živote niekoľko zmien a prišiel jeden zlomový okamžik uvedomila som si, že všetko čo sa mi v živote deje musím zvládnuť sama a nikto iný mi v tom nepomôže.

Neskôr som sa naučila, že uvedomenie seba samej a prijímanie sa, či sebaláska sú súčasťou osobného rozvoja. Ak chceme teda osobnostne rásť musíme pestovať sebalásku, pretože tá ovplyvňuje naše vzťahy, sexualitu, zdravie, prácu, financie, aj naše strachy.

Sebaláska

Sebaláska nie je luxus, ale cesta k tomu najlepšiemu človeku, ktorým sa môžete stať. Je predpokladom toho, aby sme dokázali dať svetu zo seba to najlepšie.

Sebaláska umožňuje uvedomenie a prijatie nielen svojich kvalít, ale aj nedostatkov a chýb. Tým si dovoľujeme byť celistvé ( dokonale nedokonalé 🙂 ) a namiesto seba-potlačovania sa učíme s nedostatkami pracovať.

Sebaláska v nás  posilňuje vieru v čokoľvek v živote – v úspech, v dobré úmysly okolia, v dobrý koniec negatívnej situácie… Prebúdza v nás väčšiu chuť tvoriť dobro a dávať lásku okoliu. 

Naučila som sa aj to, ako sa milovať taká aká som, so svojími krásnymi, ale aj s tými horšími vlastnosťami, aj keď som zástanca názoru, že tie negatívne vlastnosti sa dajú „zveľaďovať“.

Tomu je venovaný aj môj eBook ZDARMA 1, eBook ZDARMA 2,   eBook pre VÁS.

Priame metódy k rozvoju sebalásky

Nie je to také jednoduché, že si povieme: „A odteraz sa budem mať rada.“ Dobrá správa však je, že sa môžeme naučiť mať sa rada, že teda sebalásku je možné rozvíjať rôznymi spôsobmi.

Prešla som „Školou sebelásky“ psychologičky a propagátorky sebalásky Lucie Kolaříkovej, ktorá vypracovala metódy a meditácie týkajúce sa týchto oblastí:

PRIJATIE SVOJHO TELA – láskou k svojmu telu môžeme podporiť aspekty nášho JA, ženstva, zdravú a vitálnu časť seba samej.

STAROSTLIVOSŤ O ZRANENÉ VNÚTORNÉ DIEŤA – naše city boli toľkokrát zranené, že je skvelé ich uzdraviť a ďalšie už nespôsobovať. Keď sa znovu vrátime do duše dieťaťa, pochopíme ako sme boli veľmi zranené, keď sme boli v detstve konfrontované s tvrdým jednaním dospelých. Otvoriť sa minulej bolesti je ťažké a bolestivé, ale prináša to úľavu.

ROZVOJ ZDRAVEJ SEBADÔVERY – nízka sebadôvera je dôsledkom zabudnutia, že sme prirodzene veľké. Prílišné sebadôvera (namyslenosť) plynie z toho, že sme si svoju „veľkosť“ zidealizovali a zveličili, aby sme sa cítili lepšie. Zdravá sebadôvera je niekde medzitým.

ZNIŽOVANIE PREŠĽACHTENÝCH STRACHOV – v nebezpečných situáciach sme sa vybavili dobrým ochrancom – strachom. Lenže vo väčšine prípadov sme dali strachu veľký rozmer. Keď sa naučíme so strachom pracovať a zmenšíme ho, dostane tak priestor láska.

ROZVOJ POCHOPENÍ A LÁSKY V KAŽDEJ SITUÁCII – znamená, že ak máme kvôli niečomu výčitky, nemá zmysel s nimi bojovať, lebo vychádzajú z hlboko uložených programov z nášho detstva. Je možné ich však „prizdobiť“ láskou, keď si poviete: „Aj tak sa mám rada.“ 🙂

SPOJENIE S VYŠŠÍM PRINCÍPOM – VŠADEPRÍTOMNOU LÁSKOU – tá so sebou nesie čistú energiu plnú dobrých zámerov a vyšších hodnôt. Je všade okolo nás a cítime ju, keď príjmeme vieru do nášho života. Akonáhle si povoláme lásku ako radkyňu, jej čistotu a prospešnosť ihneď pocítime a premietne sa aj do riešenia nastávajúcej situácie. Keď teda pestujeme lásku, posilujeme automaticky aj lásku k sebe.  

Ako konkrétnejšie pracovať so sebou a používať metódy a meditácie si zaslúži viac priestoru v samostatných článkoch.

Môžem vás ale uistiť, že po zvládnutí jednotlivých metód váš život naberie celkom iný nádych a stanete sa ženou, ktorá vie pestovať sebalásku a vie ju aj citlivo k okoliu vyjadriť.

Môžete začať touto MEDITÁCIOU ZA SEBALÁSKU

http://www.martavacho.sk/meditacia-za-sebalasku/

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články