Spoznajte lásku na celý život

Spoznajte lásku na celý život

images

„Najväčšie víťazstvo ktoré si človek vydobil od prírody, je láska na celý život.“          A.Marseille Barthélemy                 

V našom živote spoznávame rôzne druhy a podoby lásky a všetci sme zažili aj lásku na prvý pohľad. Tá prichádza našim narodením, pretože milujeme svoju mamu od momentu, keď prvýkrát otvoríme oči. Ďalšia láska nás navštívi už v škôlke, potom v puberte a v dospelosti aj niekoľkokrát. Iste sa väčšine z nás teraz v mysli vynorí len láska ženy k mužovi (alebo opačne), pretože o takom druhu lásky sa v našich životoch hovorí najčastejšie.

Ja verím v lásku na prvý pohľad, aj na tie ďalšie pohľady, na lásku až do hrobu a vlastne na LÁSKU všeobecne. 🙂

Tiež pre mňa prvé stretnutie s láskou bolo v náručí mojej mamy, neskôr ma sprevádzala životom láska k piatim súrodencom, k rodnej dedine, aj keď som v sedemnástich odišla do veľkomesta, k mužom môjho života, k mojim deťom, k verným priateľom, k moru, slnku, horám, k zvieratkám…bolo a je ich veľa.

Tak ako mnoho negatívneho poznačilo môj život, aj všetky podoby lásky mi boli spoločníkom a formujú ma doteraz. Viem aj to, čo je láska s putami a ako bolí. Cítiť sa milovaná a milovať bezpodmienečne je to, čo ma prinútilo hľadať aj duchovný rozmer lásky.

Prečo o tom píšem?

Keď láska prúdi, väčšinou nemáme pocit, že by sme ju potrebovali vo svojom živote prebúdzať či rozvíjať, alebo že potrebujeme o nej čokoľvek čítať či písať. Kým neprídu chvíle, ktoré nás nútia k zamysleniu.

Takými momentami sú aj správy od najbližších príbuzných, že váš súrodenec a 36 ročná neter majú rovnakú diagnózu – rozsiahly zhubný nádor, že vašu spolužiačku vyše tisíc kilometrov od vás práve pochovali a že svojej mame ste nestihli ešte naposledy povedať, ako ste ju milovali a čo pre vás celý život znamenala.

Zrazu si uvedomíte…

Ako málo si v živote dovoľujeme radosti, ako málo robíme veci, ktoré nás bavia, ako málo máme času na našich najbližších a ako málo im dávame najavo, že ich milujeme. A ako veľmi márnime svoj život a nežijeme ho naplno.

A moje posolstvo?

ŽIJTE SVOJ ŽIVOT!

Aj keď to vyzerá, že nie je v našom živote všetko akoby sme si priali, prejavme mu úctu, vďačnosť za to čo máme. Nikdy nevieme či sme na prvej či na tej opačnej strane. Pretože život a smrť k sebe patria tak ako deň a noc, svetlo a tma…

A tak sa zamýšľam nad tým, čo bolo myslené citátom o láske na celý život?

Láska na celý život je láska k nášmu životu a ku všetkému čo k nemu patrí.

PREJAVTE SVOJU LÁSKU K ŽIVOTU!   

imagesNepoznám krajšie a múdrejšie slová ako tie nižšie, ktoré vám predkladám, ako nimi vyjadril lásku k životu ich autor. Text sa pripisuje spisovateľovi Gabrielovi García Marquéz, aj keď nie je úplne isté, či ich on napísal. V každom prípade sú adresované nám všetkým. Zakaždým keď cítim potrebu si na ne spomeniem, čítam ich opakovane a prežívam ich s láskou.

 S nádherným textom sa s vami s radosťou podelím.

„KEBY SOM MAL EŠTE ČAS“

Keby mi Boh daroval ešte odrobinku života, využil by som ten čas najlepšie ako len dokážem.
Pravdepodobne by som nepovedal všetko, nad čím premýšľam, ale určite by som si premyslel všetko, čo poviem. Hodnotil by som veci nie podľa ceny, ale podľa významu. Spal by som málo a viac sníval, pretože viem, že každú minútu so zatvorenými očami strácame šesťdesiat sekúnd svetla. Vstával by som, keď iní idú spať, kráčal by som ďalej, keď sa iní zastavujú, pokračoval by som tam, kde to druhí vzdávajú.

zena-na-plazi,-satka,-more,-slnko-234331

Keby mi Boh ešte daroval odrobinku života, jednoducho by som sa obliekol a kráčal k slnku a objavoval by som nielen svoje telo, ale aj svoju dušu. Presviedčal by som ľudí, ako veľmi sa mýlia, ak si myslia, že je nevhodné zamilovať sa, keď je už človek starý. Nevedia totiž, že starnú práve preto, lebo utekajú pred láskou.

1734913

Dieťaťu by som pripravil krídla, ale dal by som mu ich, až keď sa naučí lietať. Rodičom by som pripomenul, že honba za úspechom a peniaze nenaplnia ich život. Ľuďom vo vyššom veku by som pripomenul, že smrť neprichádza so starobou, ale so zabudnutím a opustenosťou.

Toľko vecí som sa naučil…Naučil som sa, že všetci chcú žiť na vrchole hory, avšak zabúdajú, že naozajstné šťastie sa skrýva v spôsobe, akým naň vystupujeme. Naučil som sa, že keď novorodenec po prvý raz chytí rúčkou prst svojho otca, drží ho už navždy. Naučil som sa, že lepšie je dávať ako brať. Naučil som sa, že človek sa môže pozerať na druhého zhora iba vtedy, keď mu chce pomôcť vstať…

images

Keby som vedel, že ťa dnes posledný raz uvidím spať, silno by som ťa objal a povedal by som: „Mám ťa rád!“ A nepredpokladal by som hlúpo, že to predsa dávno vieš. Vždy je nejaké ráno a život nám vždy dáva možnosť urobiť niečo dobré. Ale pokiaľ sa mýlim a dnešok je všetkým, čo mi ostáva, chcel by som Ti povedať ako veľmi mi na Tebe záleží.

Ráno nie je zaručené nikomu, ani mladému ani starému. Možno, že dnes sa posledný raz pozeráš na tých, ktorých miluješ. Preto sa nezdržuj a urob dnes to, čo môžeš. Lebo ak sa ukáže, že sa nedočkáš rána, budeš ľutovať deň, v ktorom si nemal čas na jeden úsmev, či na jeden bozk. Budeš ľutovať, že si bol príliš zaujatý iným a nemyslel si na to, čo práve potrebujú. Neodkladaj to!
Buď vždy nablízku tým, ktorých miluješ. Buď na nich láskavý a nájdi si čas, aby si im taktiež povedal: „Je mi ťažko. Pomôž mi. Prepáč. Prosím. Ďakujem…“ a všetky tie láskavé slová, ktoré poznáš a predsa tak málo používaš. Nikto si ťa nebude pamätať pre Tvoje utajené myšlienky a nikomu nepomôžeš svojou láskou, ak ju nedokážeš a neprejavíš. Dokáž svojim priateľom a blízkym ako veľmi ich potrebuješ a miluješ.

Tancuj ako by ťa nikto nevidel, miluj ako by ťa nikto nezranil, spievaj ako keby ťa nikto nepočul a ži ako by si mal zajtra zomrieť.-4

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články