Tajná reč farieb a jej liečivá sila

IMG_1145Farby – súčasť nášho života

Farby sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Nespočetné množstvo odtieňov má rôzne účinky na naše telo, povahu, dušu i myseľ.
Farby môžu definovať náladu človeka, vytvoriť tiež zvláštnu auru alebo energiu, ktorá nás práve vystihuje.

Farba má silný vplyv na podvedomie každej časti nášho života bez toho, aby povedala jediné slovo, či znak.

Psychológia farieb ovplyvňuje naše životy v mnohých smeroch, ale často si ani neuvedomujeme aký majú na nás dopad farebné varianty v našich domovoch, v prírode, v našom oblečení, na rôznych webových stránkach, letákoch či v predajniach.

Človek dokáže voľným okom zaregistrovať minimálne 2 000 rozličných odtieňov. Celý obraz a synergiu priestoru vytvárajú kombinácie rozličných farieb.

Faktom totiž je, že získavame až okolo 87% všetkých dojmov prostredníctvom farebného sveta. Človek používa farby a prostredníctvom nich vyjadruje samého seba.

Poznanie “tajnej reči farieb” a jej využitie je dôležité pri liečení duše aj tela. Všetkým, ktorí sa nevedia zmieriť s každodennou všednosťou sa odporúča:

Farebné dýchanieFarebné dýchanie

So zavretými očami sa stačí aspoň raz hlboko nadýchnuť, aby sme prerušili kontakt s nepríjemnou skutočnosťou a v myšlienkach si predstaviť zodpovedajúcu farbu, ktorú máme rady. Telo sa nasýti farbou, ktorá nám pomáha. Tento postup však treba opakovať denne podľa vlastnej potreby.

Záľuba k určitej farbe vypovedá nielen o našej psychike, ale aj o našich túžbach a snoch. 

Farebné tendencie v móde nám však nepriamo určujú spôsob správania, záleží na tom či im podľahneme alebo si z módy vyberieme len to, čo nám intuitívne vyhovuje. Farby predsa nie sú len v oblečení, sú všade okolo nás.

Sústreďte sa v tomto jarnom období na zelenú farbu, aj keď možno to nie je práve vaša obľúbená farba.

Zelená

IMG_1133je farba prírody. Stelesňuje rozum, silu a rovnováhu. Na psychickej úrovni znižuje depresiu, nervozitu a uzkosť. Dáva nám zmysel obnovy, sebakontroly a harmónie. Niekedy sme sa učili, že zelenú farbu získame zmiešaním žltej a modrej.

Spojením jasnosti a optimizmu žltej a emocionálneho pokoja modrej farby, zelená prináša nádej a hojnosť ducha tak, ako žiadna iná farba.

Odtiene zelenej ovplyvňujú pľúca a srdce.
Zelená je protipólom červenej a takisto je farbou života.

Kto miluje zelenú, miluje život.

Zelená patrí medzi najviac obľúbené farby. V oblečení sa dá pekne kombinovať s podobne ladenou modrou, vynikne s hnedou, žltou, ružovou či čiernou.

Zelená a 5 krokov v jarnej očiste.

1. Očistite si črevá, pečeň, ľadviny. Pripravte si zelené detoxikačné smoothie, žihľavovú polievku, špenátovú či špargľovú.

2. Zvýšte príjem tekutín. Vypijte 2 až 3 litre tekutín denne – čistá voda, voda s citónom, nesladené bylinkové čaje.

3. Doprajte si kvalitný spánok. Kvalitný spánok prichádza s pohodovou mysľou, ktorá je závislá tiež od „očisteného“ tela.

4. Stravujte sa z jarných, zelených surovín, vyraďte návykové látky a chemicky spracované potraviny.

 

Žihľavové pesto

 

 5. Zaraďte pravidelný pohyb a pobyt vonku. Pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu pomáhajú rýchlejšie odburávať nečistoty z tela. Keď sa nám rozprúdi krv a začneme sa viac potiť, je nám lepšie, lebo sa nám vyplavili endorfíny a tiež sme sa prečistili. Čerstvý vzduch, ak zhlboka dýchame, prináša okysličenie krvi aj mozgu. Ak svieti aj slniečko, dodávame telu zároveň veľmi potrebný vitamín D. Slniečko tiež vyťahuje nečistoty z pokožky a uvoľňuje hormóny šťastia.

Práve preto som pre vás pripravila VIDEO: „Päťminútova rozcvička a trávička.“ 🙂

Ak vám nevyhovuje rozcvička ráno, môžete ju odcvičiť aj inokedy v priebehu dňa. Vaše telo a myseľ sa vám poďakujú, hlavne ak to budete robiť pravidelne.

 

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články