Túžite mať viac peňazí a finančnú slobodu?

Naučte sa narábať s peniazmi

Zodpovednosť za svoje financie vezmite do vlastných rúk. Buď budete pánmi peňazí, alebo ich otrokmi.

Jedným zo symbolov úspechu sú aj peniaze. Peniaze sú dnes skloňované na tisíce spôsobov. No tiež sa nájde veľa ľudí, ktorí ich považujú za zlo, za niečo čo vnáša do života chaos, hádky, nenávisť. Ľudia s takými názormi ani peniaze nikdy mať nebudú, pretože ich finančný „úspech“ stojí na ich postoji k peniazom a bohatstvu.

Prečo je to tak?

Ak niečo stále donekonečna opakujete, váš mozog túto informáciu prijme ako pravdivú. To isté sa deje aj s peniazmi, ak k nim má niekto negatívny postoj. Je známe, že negatívny postoj k peniazom môže mať len nemajetný človek, aby tak ospravedlnil svoju chudobu. Zmierňuje si tým bolesť, ktorú prežíva pri pomyslení na nedostatok.

Rada

Ak chcete aby sa peniaze stali realitou vášho života, považujte ich za svojho priateľa. 🙂

Len to však nestačí, to by bolo veľmi jednoduché. Peniaze musíte najprv zarobiť, ovládať základné princípy finančnej gramotnosti a len tak môžete získať dostatočnú finančnú slobodu.

Základom finančnej slobody je poznať svoje príjmy a výdavky, mať ich poctivo spísané. Múdre knihy odhaľujú rôzne stratégie ako narábať s peniazmi a dosiahnúť finančný úspech.

Jednou z najosvedčenejších stratégii je táto, ktorú vám teraz predstavím. Každý môže začať s týmto typom riadenia peňazí, aj keď vám pripadá, že nemáte žiadne peniaze s ktorými by ste mohli začať. Môžete však začať, aj keď len s malým množstvom.

Dôležité je vypestovať si tento nový návyk a zafixovať si systém v hlave.

SYSTÉM 6 ÚČTOV alebo 6 OBÁLOK

Rozdeľte si vaše financie do týchto obálok: (pre názornejšie zapamätanie použijem tento výraz namiesto „účtu“)

1. Obálka finančnej slobody (10%) – Investičné konto. Odložte si 10% z vášho príjmu, kedykoľvek dostanete nejaký prísun peňazí na váš súkromný účet. Nesmiete nikdy minúť peniaze, ktoré vložíte na váš účet slobody. Môžete minúť úroky, ktoré sa vám nahromadia časom. Ak veríte zákonu príťažlivosti, tak sa môžete pozerať na túto zlatú sliepku ako na peňažný magnet. Ak stratíte prácu, môžete minúť úroky (vajcia), ale nezbavte sa sliepky. V priebehu niekoľkých mesiacov sa proces zautomatizuje a ani to vo vašom rozpočte nespoznáte. Získate tak po čase peniaze na investovanie do rôznych nástrojov finančného trhu.

2. Obálka dlhodobého šetrenia (10%) Peniaze určené na dlhodobé šetrenie, ktoré miniete na niečo, čo vám bude prospešné. Napr. použijete ich na rekonštrukciu bytu, nový dom, auto, zaplatiť štúdium detí.

3. Obálka nutných výdavkov (55%) Odložte si maximálne 55% na váš účet nutných výdavkov, kedykoľvek dostanete peniaze, napr. váš plat. Z týchto peňazí zaplaťte všetky náklady spojené s bývaním, benzín, cestovné, oblečenie, zubár, kaderník a pod. Ak nedokážete prežiť, zjednodušte si život. Vymeňte vaše nákladové auto za menej náročné, kupujte si oblečenie v neznačkových obchodoch… Ak budete mať niekedy potrebu si niečo kúpiť, čo vlastne ani nie je nutnosť, povedzte si toto: “ Bohatí ľudia si robia dlhodobé plány, chudobní ľudia si robia krátkodobé plány.“

4. Obálka vzdelávania (10%) Obálka vzdelávania by mala byť určená na vaše vlastné vzdelávanie, aby ste rozvíjali svoj potenciál a duchovne rástli. Navštevujte semináre, tréningy a programy v oblasti, v ktorej chcete rásť a zlepšovať sa. Vzdelávajte sa, lebo len tak môžete byť spokojní, úspešní a bohatí.

5. Obálka radosti – zábavy – hobby (10%) Vyhraďte si 10% aby ste sa rozmaznávali a necíťte sa za to vinní. Dovoľte si za tie peniaze dobrú masáž, saunu, večeru v dobrej reštaurácii, kúpte si nejakú technickú vymoženosť. Môžete tieto peniaze pokojne míňať každý deň, alebo aj raz za mesiac, ako vám to vyhovuje.

6. Obálka obdarúvania (5-10%) Tieto peniaze by ste mali darovať alebo ich využiť na to, aby ste pomohli ostatným ľuďom. Ak sa rozhodnete darovať 10%, ušetrite na svojich životných nákladoch. Stanovte si, ktoré veci skutočne potrebujete a ktoré len chcete. V tomto bode sa riaďte heslom: „Daj a dostaneš.“ 

Tento systém je skvelý, pretože sa na ňom dá vidieť ako ovládate svoje peniaze tak, aby sa vám „rozmnožili“ a pritom nezáleží na tom, koľko ste ich mali na začiatku.

Každá z týchto obálok (účtov) má špecifický účel, no všetky slúžia len na jediný cieľ – vybudovať vašu finančnú slobodu.

Vďaka finančnej slobode môžete žiť naplnený život a dosahovať aj svoje ciele. Preto je potrebné vedieť sporiť, zabávať sa, radovať sa, správne investovať, zvyšovať svoje príjmy a aj vzdelávať sa. Učiť sa musíme totiž celý život.

„Peniaze sú ako ruky a nohy. Ak ich nepoužívate, prídete o ne.“ Henry Ford

 images

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články