Voda – liek alebo škodca?

Prekvapí vás, keď poviem, že existuje len 5 chorôb? A žiadna nám nepríde náhodou, každá sa dá vyliečiť, ale žiadnu ani mať nemusíme?

Presne je to tak. Každú chorobu si „priťahujeme“, pretože ju z nejakého dôvodu potrebujeme. Naše chovanie, jednanie, postoje, vzťahy, strava, pracovná realizácia – to všetko sa odráža na našom zdraví. Či je to nádcha, alebo rakovina.

Nechcem sa venovať teraz rozoberaniu, prečo to tak funguje, aké myšlienky to spôsobujú, ako do toho zasahujú vesmírne zákony, atď. V takom prípade by to nebolo na napísanie článku, ale knihy.

Jedno je isté, že každého z nás zaujíma otázka, ako si udržať zdravie? Ako sa brániť chorobám? Ako žiť dlho a cítiť sa pritom dobre? To všetko teda záleží na každom z nás. Dnešná doba prináša veľa dobrého, ale aj zlého. Máme nekvalitné jedlo, plné aditív, dýchame znečistený vzduch, pijeme vodu obsahujúcu životu nebezpečné škodliviny.

Voda

Keď sa píše o vode, tak väčšinou je to v súvislosti s dodržiavaním pitného režimu. Vypiť 2 – 3 litre vody denne. Čítame, že voda je magický nápoj, lebo nás udržiava zdravých a fit. Čítame, že 70% nášho tela tvorí voda a nedostatočný príjem tekutín môže priniesť rad problémov. Už mierna dehydratácia vedie k zníženiu pracovných výkonov, únave, k bolestiam hlavy, zhoršuje sa pozornosť. Že tí, ktorí zanedbávajú príjem tekutín, majú aj častejšie močové problémy a obličkové kamene…

Kvalita vašej vody ovplyvňuje kvalitu života

Musím sa priznať, že som sa zhrozila nad tým, ako vyzerajú potrubia, ktorými preteká voda do našich domovov. Plné nánosov. A ešte viac nad laboratórnymi výsledkami vody v určitej oblasti. Následne, keď som išla vypiť pohár vody, predstavila som si ten pod mikroskopom – šedočierny.  😥  Mala som problém s prehĺtaním. Fakt.

No, ešte horšie to bolo, keď som sa dozvedela, čo všetko naša voda obsahuje.

O tom, že obsahuje chlór, to asi je každému známe. Ten totiž hubí vo vode mikroorganizmy, ale súčasne reaguje s ďalšími látkami a vytvára jedovaté zlúčeniny. Niektorí vedci predpokladajú, že chlór a jeho deriváty, vznikajúce jeho reakciou s inými látkami, môžu byť príčinou zvýšeného rizika kardiovaskulárnych chorôb, alergických reakcií a samovoľných potratov u tehotných žien.

Vedecké výskumy tiež ukazujú, že používanie chlórovanej vody môže viesť v mnohých prípadoch ku zväčšovaniu močového mechúra a ku vzniku rakoviny konečníka. Zdôrazňujú aj to, že toxíny súvisiace s chlórom, môžu predstavovať riziko vzniku rakovinových nádorov.

O tom, aké najbežnejšie škodlivé látky sú obsiahnuté vo vode sa nikde nedozviete dovtedy, kým neprepukne nejaká aféra. A tak nevieme o tom, že vo vode ktorú pijeme sa nachádza arzén a ten pri zvýšenom výskyte spôsobuje zmeny v centrálnom nervovom systéme, tráviacom a dýchacom ústrojenstve.

Olovo je jednou z najjedovatejších látok, ktoré sa vyskytujú v pitnej vode. Tiež ortuť, kadmium a pesticídy. Pesticídy, ktoré sa dostanú do nášho tela, sa v ňom hromadia a zostávajú v ňom veľmi dlho. Účinok, ktorým na telo pôsobia a problémy, ktoré spôsobujú, majú veľmi dlhé trvanie a môžu byť prenášané z generácie na generáciu. Aj iné škodlivé látky sú obsiahnuté vo vode, záleží to od oblasti.

Je zbraňou prevarená voda?

Je to najstaršia a najjednoduchšia medóda dezinfekcie, ktorá ničí baktérie a vírusy. Väčšina mikroorganizmov teplotu varu neprežije. Existujú však určité vírusy, ktoré sú odolné aj voči teplote nad 100°C. To znamená, že prevarením vody nie je možné odstrániť všetky znečisťujúce látky, ktoré sa vo vode nachádzajú. To, k čomu pri prevarení vody v skutočnosti dochádza, je vlastne pravým opakom pôvodného zámeru. Prečo? Lebo množstvo vody sa následkom odparenia zníži a koncentrácia škodlivých látok je tak dokonca vyššia než predtým.

Je riešením fľašková voda?

Nie, nie je. Nezávislé spotrebiteľské testy preukázali nedovolený výskyt cudzorodých látok, ako chloroform, benzo(a)pyrén a ďalšie, alebo nadlimitný obsah dusitanov. Ak sa k tomu priráta vplyv obalových materiálov, z ktorých sa môžu uvoľňovať škodlivé látky pri nesprávnom skladovaní, či preprave do obchodov, tak radšej nechcime vedieť, čo pijeme.

Tiež som kupovala minerálky, lebo mojej rodine nechutila voda z vodovodu, aj keď som ich presviedčala, aká je zdravá. Ale len do času, kým som sa nedostala k informáciam, ktoré tu čiastočne uvádzam.

A tomu tiež predchádzalo NIEČO VEĽMI DÔLEŽITÉ.

O tom, ako som cestovala zo Švajčiarska so zdravotnou sestrou Katkou, ktorá ma oboznámila o alternatívnej liečbe rakoviny na švajčiarskej klinike, kde pracuje, som napísala článok. Jedným z bodov liečby je aj filtrovaná voda.

Keďže krátko na to moja neter po 15-tich rokoch zrecidívovala z rakoviny prsníka na rakovinu pľúc, súrne som začala pátrať, či na Slovensku nenájdem obdobu.

Veľmi som sa tešila, keď som sa dostala ku kontaktu na doktora, ktorý používa kombinovanú liečbu. Keď ho neter navštívila prvýkrát, medzi doporučeniami bola tiež filtrovaná voda. A to ma viedlo k tomu, aby som preštudovala čo najviac poznatkov o vode a jej filtrácii. A aby som mohla pomôcť 40 ročnej neteri.

A tým, že to zdieľam, možno aj vám, alebo vašim blízkym.

Dostala som sa tak k špičkovému 5-stupňovému FILTRU švajčiarskej kvality, ktorý pozbieral všetky možné ocenenia. Kúpila som si ho okrem netere aj ja, lebo keď viem, čo moje zdravie ovplyvňuje, nemohla by som urobiť inak. Minerálky už nekupujem, za rok mám tým cenu filtra vrátenú a navyše fantastický pocit dobrej investície. Do zdravia!

P.S. Ak by ste chceli tiež vykonať podobné rozhodnutie, napíšte mi, poradím vám. Momentálne sa dá filter kúpiť v akciovej cene, ktorá platí do 29.7.2018 🙂 marta.vacho@gmail.com  alebo správu na FB: Marta Stopková Vacho

 

Marta Vacho
Som žena, ktorá sa po 50-ke rozhodla počúvať svoje srdce a nasledovať svoje sny. Mojim poslaním je pomáhať ženám v zdraví, inšpirovať ich k životnej zmene a prevádzať ich umením byť sama sebou. Svojimi odporúčeniami a návodmi som nasmerovala už mnohé ženy, ktoré zdravotne strádali, stroskotali im vzťahy alebo sa ocitli na psychickom dne z iných dôvodov.

Môj príbeh si prečítajte tu >>
O prvých štuchnutiach k životnej zmene som napísala eBook ZDARMA>>
O chudnutí a príčinách problémového chudnutia je eBook ZDARMA>>
Som tiež autorkou eBookov: "Odhaľte TAJOMSTVO ZMENY ŽIVOTA na ruby">>
"NÁVOD, AKO VYLIEČIŤ VŠETKY SVOJE VZŤAHY"

Kontakt na mňa: marta.vacho@gmail.com
Komentáre
 • Návod, ako vyliečiť všetky svoje vzťahy

  eBook ZDARMA, ktorý vám prezradí, prečo si nerozumiete s najbližšími, alebo inými ľuďmi a ako vyriešiť zle fungujúce vzťahy

 • Prvé štuchnutia k životnej zmene

  eBook ZDARMA, v ktorom objavíte samú seba a kĺúč k naštartovaniu Vašej životnej zmeny po ktorej už dávno túžite

 • paperbacklandscape_250xNaN-11

 • Chudnete, no telo sa vám vysmieva? Spoznajte príčiny

  eBook ZDARMA o tom, prečo sa Vám nedarí chudnúť aj napriek Vašej snahe. Aké sú príčiny?

 • tabletrt_1165x785-2
 • VIDEO – TVÁROVÁ GYMNASTIKA

  Spoznajte najlepšiu metódu na znovuzískanie pružnosti kože a spomalenie starnutia. S videom sa naučíte cviky tvárovej gymnastiky.

 • VideoMEDITÁCIA ZA SEBALÁSKU

  Sebaláska je kľúčom k transformácii života. Je to ten najsilnejší spôsob, ktorým môžete zmeniť všetky oblasti svojho života na nepoznanie.

 •  

 • Video-meditácia ODPÚŠŤAM SI

  Odpustenie je jeden z atribútov bezpodmienečnej lásky. Odpustiť všetko všetkým. V procese odpustenia najprv odpúšťame sebe.

 • Kategórie
 • Najnovšie články